Вакуумна терапія ран

Genadyne XLR plus

Потужніший апарат, який легко обробляє найбільші рани протягом тривалих періодів часу. Додатковою перевагою використання Wi-Fi.

 

Детальніше

Lifolinker NP-800

Терапия ран отрицательным давлением (NPWT) — это терапевтическая техника, использующая аспиратор, трубку и повязку для удаления избыточного экссудата и ускорения заживления острых и хронических ран.

 

Детальніше

Що таке вакуумна терапія

або

лікування ран негативним тиском?

NPWT — це система активного закриття ран, яка застосовує локальний негативний тиск для полегшення загоєння гострих і хронічних ран. Лікування ран негативним тиском (NPWT) – це метод зниження тиску повітря навколо рани для прискорення загоєння.

 

Під час процедури вакуумний апарат створює негативний тиск навколо рани, що дозволяє: 

 

 • Виводити зайву рідину. Скупчення зайвої рідини є частим симптомом у післяопераційному періоді. Це може спричинити набряк, збільшити ризик інфекції та уповільнити загоєння. Надлишок рідини може чинити тиск на рану та шви або скоби, які утримують її закритою. Терапія ран негативним тиском повільно виводить рідину з рани, скидаючи тиск та зменшуючи набряк.
 • Зменшити кількість мікробів. Інфекція не тільки небезпечна, а й може перешкоджати загоєнню рани. Терапія ран негативним тиском допомагає організму видаляти частину бактерій. Це знижує ризик інфікування рани та дозволяє прискорити загоєння.
 • Покращити кровообіг. Хороша перфузія, або кровотік, необхідна для доставки репараційних клітин у рану, видалення бактерій та мертвих клітин та доставки кисню до цієї області. Видалення зайвої рідини забезпечує хорошу перфузію, а негативний тиск ран збільшує швидкість, з якою рідини проходять через кровоносні судини в області рани.‌
 • Стимулювати зростання відновлювальної тканини. Щоб вилікувати рану, організм створює нову тканину, яка пов'язує краї рани разом та заповнює будь-які проміжки. Дослідження показали, що закриття за допомогою вакууму стимулює зростання цієї відновлювальної тканини.
 • Стягувати краї рани. Завдяки терапії негативним тиском (NPWT) зменшується розмір рани, що зближує її краї та прискорює загоєння.
 • Стабілізувати рану. Лікування ран негативним тиском утримує рану нерухомо, як гіпс утримує зламану кістку. Це допомагає загоєнню рани та запобігає повторному пошкодженню області.

 

В яких випадках застосовують лікування ран за допомогою вакуумного апарату?

 

Апарат для подібної терапії запатентований у 1991 році. З того часу метод зарекомендував себе як ефективний тип лікування:

 • ран при опіках та пролежнях;
 • гострих хірургічних та травматичних ран;
 • хронічних та відкритих ран (наприклад, виразки венозного застою, діабетичні виразки стопи);
 • розкритих розрізів (наприклад, розкриття рани вздовж хірургічних ліній швів через неправильне загоєння) тощо.

 

Чи підходить терапія негативним тиском для лікування бойових поранень?

 

Так, така терапія може застосовуватися при лікуванні бойових поранень. Наприклад, дослідження результатів лікування обширних дефектів м'яких тканин тулуба та кінцівок у поранених під час бойових дій на сході України свідчить, що метод NPWT дозволив підвищити ефективність комплексно лікування. Завдяки цьому методу лікарям вдалося швидко очистити ранову поверхню та максимально підготувати рану до пластичного закриття.

У дослідженні також зазначають, що під час застосування терапії негативним тиском не спостерігалося ускладнень у вигляді нагноєння ран, кровотеч чи перфорації великих судин.

 

Як проходить процес вакуумного лікування ран?

 

NPWT-апарат включає вакуумний насос, спеціальну пов'язку, каністру для збору рідини та трубки. Перед початком процедури на рану накладається прозора ізолююча плівка. Далі лікар приєднує до каністри м’який порт та обирає необхідний рівень компресії. Рівень визначається в залежності від особливості рани пацієнта.

Після підключення вакуумний насос видаляє рідину, знезаражує рану, а також допомагає зблизити краї рани. Людина, що проходить терапію, може носити пристрій 24 години на день. Пов’язки замінюються в залежності від ступеня наповнення. Також з часом лікар може корегувати рівень компресії.

 

Які переваги вакуумної терапії ран?

 • зменшення набряку та запалення;

 • зниження ризику бактеріальної інфекції;

 • збільшення припливу крові до рани;

 • зниження загального дискомфорту;

 • менша зміна ранових пов'язок у порівнянні з іншими методами лікування;

 • обережне зближення країв рани.

Телефон:

+38 (098) 410 99 95

Електронна адреса:

office@greatmed.com.ua

Адреса:

Україна

КиІв